26 січня 2018 року в приміщенні Димерського будинку культури відбулись збори мешканців багатоквартирних житлових будинків смт Димер по обговоренню коригування Димерським комбінатом комунальних підприємств тарифів на квартплату та визначення форми управління багатоквартирних будинків.

Під час виступу, Димерський селищний голова Кучерявий Л.Г. зазначив, що на даний час в смт Димер проживає 7 тисяч громадян, майже половина яких – у багатоквартирних будинках, побудованих у 60-90-х роках. У нашому селищі нараховується 32 таких будинки, які в загальній кількості мають приблизно 900 квартир, із них практично всі  приватизовані та являються приватною власністю жителів.

Для обслуговування вищевказаних будинків потрібна певна інфраструктура, якою, нині,  в нашому селищі, займається Димерський ККП, надаючи сервіс 22-м багатоквартирним будинкам. Але, беручи до уваги тяжку ситуацію в країні, у зв’язку з якою ціни зростають практично на все, виникла проблема у подальшому надані послуг по квартплаті Димерським ККП за діючими тарифами.

На зборах, головний економіст Димерського ККП Шевчук К.М. вказала, що у зв’язку з підвищенням цін на електроенергію, пальне та заробітну плату на 325%-400% у порівнянні з 2013 роком, (саме в ньому в останнє було підвищено тарифи на квартплату), комунальне підприємство не може на далі без коригування тарифів на належному рівні надавати послуги по квартплаті, які включають в себе: вивезення побутових відходів, прибирання прибудинкових територій, освітлення місць загального користування, підвальних приміщень, технічне обслуговування внутрішньо будинкових систем.

Саме тому, керуючись даними аспектами, а також висновками проведених обстежень багатоквартирних будинків, у грудні 2017 року Димерський комбінат комунальних підприємств подав на розгляд Димерській селищній раді економічно відкориговані тарифи на послуги з утримання багатоквартирних житлових будинків та їх прибудинкових територій. Тарифну таблицю  опубліковано у грудневому випуску інформаційного бюлетеня «Димерський вісник».

Враховуючі вищесказане, Димерський селищний голова  повідомив громадянам, що після прийняття Верховною Радою України нових правил по обслуговуванню власних квартир, з’явились нові форми управління багатоквартирними будинками, нині яких існує три: управління співвласниками шляхом прийняття всіх рішень на загальних зборах; шляхом створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ); передання управління багатоквартирного будинку управителю (Димерському ККП). Різниця у формах управління полягає в тому, що при перших двох - не сплачується податок на додану вартість у розмірі 20%. Тому потрібно вирішити питання: яку форму управління багатоквартирними будинками обрати власникам.

На даний момент, в смт Димер лише в одному багатоквартирному будинку по вулиці Соборна, 65-А створено ОСББ,  22 багатоповерхівки обслуговується Димерським ККП, як зазначалось раніше, ще 9 будинків передано з балансу СВК «Димерський»  та прийнято до комунальної власності Димерської селищної ради.

Шановні громадяни, у зв’язку з наданою інформацією, потрібно визначитись із формою управління багатоквартирних будинків та проявити певну ініціативу до 1 березня 2018 року, звертаючись із конкретними пропозиціями до Димерського селищного голови Кучерявого Л.Г. або начальника Димерського ККП Бабинця І.О. Адже, у разі відсутності пропозицій, орган місцевого самоврядування зобов’язаний, на конкурсній основі, призначити управителя цими будинками (людину, підприємство чи організацію), який здійснює контрольні та обслуговуючі функції відносно благоустрою, подачі води, прибирання території безпосередньо при цих будинках.

Докладніше з перебігом обговорення можна ознайомитись, переглянувши наступний відеозапис