Захистіть себе від нападу кліщів

Наближаються травневі свята, які традиційно майже всі пов’язують з активним відпочинком на лоні природи або з працею на дачних ділянках. Саме тому під час роботи на дачах, прогулянках лісом та при проведенні відпочинку на природі біля лісових масивів, річок, озер та ставків, необхідно пам’ятати про небезпечних переносників інфекційних хвороб, насамперед кліщів.
Навесні розпочинається сезон активності. Зазвичай, він триває по листопад та має протягом року два виражених піки активності – у квітні-травні та та серпні-вересні.
Кліщі відносяться до павукоподібних і по вигляду нагадують маленьких павучків ???? довжиною від 2 до 4 міліметрів. Після того, як кліщ насмокчеться крові, він сильно збільшується в розмірах і стає добре помітним, утворюючи горбик під шкірою.
??Укуси кліщів загрожують людині небезпечними хворобами,насамперед такими як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма) і кліщовий вірусний енцефаліт.
Якщо до тіла людини присмоктався кліщ, його слід зняти якомога швидше. 
Фахівці не радять видаляти кліща самостійно, адже при цьому можна внести до ранки інфекцію, розчавити кліща або не видалити цілком.
Але бувають випадки, коли немає можливості звернутися до лікаря. В такому разі видалення проводять самостійно: розхитуючи кліща з боку вбік пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, повільно його видалити разом з хоботком. Після видалення кліща місце присмоктування змастити 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо хоботок залишився в ранці, його видаляють стерильною голкою.
Щоб захистити себе від нападу кліщів, необхідно: 
????Одягатися в світлий однотонний одяг з довгими рукавам
????Проводити під час прогулянки само- та взаємоогляди через кожні 2 години та ще раз вдома.
????Триматися середини стежки.
????Використовувати репеленти (засоби, що відлякують кліщів). 
????При виникненні алергічних реакцій необхідно звертатись до лікарів.

Вишгородська ЦРЛ 

« повернутися до списку новин

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Логін: *

Пароль: *