Івана Купала

Івана Купала -  найцікавіше та найколоритніше свято літнього циклу, котре відзначається з 6 на 7 липня.  Цей день історично пов'язаний з багатьма обрядами й таїнствами, гуляннями молоді, закоханих пар і мріями сердець, які шукають свою половинку.

За повір'ями в ніч на Івана Купала не тільки розквітає квітка папороті, а й дерева та звірі розмовляють між собою, відбуваються справжні дива. Центром купальського свята стає місце на горі або в лісі на березі річки, озера чи ставка. Головні персонажі свята - Купайло та Марена. Основні дії розгортаються біля обрядового деревця, прикрашеного стрічками, вінками або намистом з горобини. Дівчата, вбрані у святковий одяг, збирають квіти і запашні трави та гуртом виплітають віночки, які потім використовують для ворожіння, пускаючи їх із свічками по воді. Святкування закінчується стрибанням через вогнище, яке запалюють для  відлякування різної нечисті. У цьому беруть участь всі бажаючі, адже кажуть, що вогонь очищує, наділяє здоров'ям та силою.

В Димері святкування Івана Купала відбулося 8 липня 2017 року біля місцевого ставу. Святкову програму розпочав Димерський селищний голова Кучерявий Леонід Григорович, привітавши зі святом присутніх та побажавши веселощів і гарного настрою. Далі була представлена велика концертна програма, в якій взяли участь талановиті жителі селища, подарувавши гарний настрій піснями, танцями та театральною грою. Під час концерту, урочисто  запалили Купальське вогнище та провели святкову дискотеку.

Димерська селищна рада висловлює особливу подяку заступнику димерського селищного голови Ісаюку Юрію Вікторовичу, директору комбінату комунальних підприємств Бабинцю Ігорю Олександровичу, директору Димерського будинку культури Дуняк Галині Миколаївні та всім спонсорам і організаторам, завдяки яким відбулось веселе та радісне свято Івана Купала в смт Димер.