Івана Купала на Димерському ставку

6 липня 2019 року на Димерському ставку відзначили одне з наймістичніших та найколоритніших слов’янських свят - Івана Купала, організаторами якого стала Димерська селищна рада та громада.

Івана Купала - свято молоді та кохання, яке з давніх-давен пов'язане з різними ритуалами, обрядами, традиціями та повір'ями. В цей день дівчата ворожать на судженого: плетуть вінки з польових квітів і трав, ставлять на них запалені свічки та пускають у воду, і якщо вінок поплив далеко, а свічка не гасне, - дівчину чекає зустріч з тим єдиним і щасливе довге життя. Молодь стрибає через купальське багаття, яке вважається очисним, а закохані пари намагаються перестрибнути багаття разом, взявшись за руки, адже вважається що після цього життя стане щасливішим, а любов - міцнішою. Всі веселяться та шукають загадковий цвіт папороті, яке за повір’ям з'являється опівночі тільки на декілька секунд і одразу ж зникає. У того, хто знайде чаклунську рослину - збудуться всі бажання, він буде щасливим, здоровим та багатим.

Зі святом Купала громаду привітав Димерський селищний голова Кучерявий Леонід Григорович, подякував всім, хто прийшов розділити радість святкування, побажав присутнім веселого настрою та гарних вражень. Серед гостей заходу був і народний депутат України Я.М.Москаленко.

Загалом атмосфера свята була піднесена, адже під час заходу біля сцени постійно відбувалось театралізоване дійство, лунали пісні та діялися танці. Коли молодь займалась своїми справами, діти теж не гаяли часу даремно, а грались на дитячих атракціонах. Велика надувна гірка, батути, карусель, дитячий педальний карт, кульковий дартс, карнавальні костюми, солодка вата, попкорн та повітряні кульки були в розпорядженні малечі протягом всього святкування. Також діти мали можливість поласувати безкоштовним пломбірним морозивом в той час коли дорослі частувалися безкоштовною польовою кашею, приготовану військовими.

Відпочинок просто неба біля палаючого купальського багаття, запальна дискотека та вечірній салют згуртували димерців та гостей нашого селища, створивши дружню атмосферу.

Димерська селищна рада висловлює особливу подяку заступнику Димерського селищного голови Ісаюку Ю.В., секретарю селищної ради Мельниченко Н.С., директору Димерського будинку культури Дуняк Г.М. та начальнику Димерського ККП Бабинцю І.О., та їх колективам, Димерському відділенню ЦХТДЮМ «Дивосвіт», депутату Димерської селищної ради VII скликання Станкевич С.М., жителю смт Димер Пателепень Олександру та іншим організаторам і спонсорам заходу, які приклали зусилля для проведення свята.