Увага! Африканська чума свиней

У зв’язку з виявленням вірусу африканської чуми свиней в с.Озера Бородянського району Київської області Димерська селищна рада інформує громадян про наявність даної проблеми задля недопущення розповсюдження чуми свиней на території Вишгородського району.

Африканська чума свиней - високо контагіозна вірусна хвороба, яка перебігає гостро, підгостро, хронічно, безсимптомно й характеризується лихоманкою, геморагіним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паранхиматозних органів і високою летальністю, що призводить до значних економічних збитків. Джерелом збудника інфекції є хворі тварини та вірусоносії. Збудник передається через корм, пасовища, транспортні засоби забруднені випорожненнями хворих тварин, також у наслідок використання для корму інфікованих харчових відходів. Механічними переносниками вірусу можуть бути птахи, люди, домашні та дикі тварини, гризуни, нашкірні паразити (деякі види кліщів), які контактували з хворими свинями або трупами тварин. Люди на АЧС не хворіють.

Характерними для хвороби є наступні ознаки:
раптова загибель тварини, за відсутності клінічного прояву; підвищення температури тіла до 40,5 -42С;
зниження апетиту, в’ялість, швидка втомлюваність, слабкість тазових кінцівок, хитка хода, посилена спрага, тварини лежать, зарившись в підстілку;
кашель, блювота, діарея (іноді з кров’ю), частіше запор, синюшність шкіри, підгрудки, мошонки, вух, п’ятачка та кінцівок.

Як запобігти занесенню вірусу АЧС в господарство?
• Утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;
• обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;
• не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;
• не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;
• не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;
• не утримувати в приватному господарстві свиней, якщо Ви мисливець на диких свиней;
• не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без проварювання;
• не використовувати для напування тварин воду з річок, інших водойм з повільною течією що протікають через лісові масиви, в яких є дикі кабани;
• періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині.

УВАГА! При виникненні підозри на захворювання, обов’язково повідомте державну службу ветеринарної медицини в Вишгородському районі за тел. 3-11-60