ОБЕРЕЖНО -  АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ

Африканська чума свиней  (АЧС),(люди не хворіють на АЧС), високо контагіозна вірусна хвороба, яка перебігає гостро, підгостро, хронічно, безсимптомно й характеризується лихоманкою, геморагіним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними  змінами  паранхиматозних органів і  високою  летальністю, що призводить до значних економічних збитків. Джерелом збудника інфекції є хворі тварини та вірусоносії. Збудник передається через корм, пасовища, транспортні засоби  забруднені випорожненнями хворих тварин, також у наслідок використання для корму інфікованих харчових відходів. Механічними переносниками вірусу можуть бути птахи, люди, домашні  та дикі тварини, гризуни, нашкірні паразити (деякі види кліщів), які контактували з хворими свинями  або трупами тварин.

Характерними для хвороби є наступні ознаки:

• раптова загибель тварини, за відсутності клінічного прояву;
  • підвищення температури тіла до 40,5 -42С;
  • зниження апетиту, в’ялість, швидка втомлюваність, слабкість тазових кінцівок, хитка хода, посилена спрага, тварини лежать, зарившись  в підстілку;
  • кашель, блювота, діарея (іноді з кров’ю), частіше запор, синюшність шкіри, підгрудки, мошонки, вух, п’ятачка та кінцівок

Як запобігти занесенню вірусу АЧС в господарство?

• Утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами.
  • Обслуговувати  тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар.
  • Не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам.
  • Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів.
  • Не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин.
  • Не утримувати в приватному господарстві свиней, якщо Ви мисливець на диких свиней.
  • Не згодовувати свиням харчові  відходи, що містять свинину чи продукти забою без проварювання.
  • Не використовувати для напування тварин воду з річок, інших водойм з повільною течією що протікають через лісові масиви, в яких є дикі кабани.
  • Періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині.
  • УВАГА!

При виникненні підозри на захворювання, обов’язково повідомте державну службу ветеринарної медицини в Вишгородському районі зател. 3-11-60

Вишгородська районна державна лікарня ветеринарної медицини