Щодо звільнення від сплати ЄСВ на період карантину

З 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року відбувається звільнення платників від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ

Тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ лише за себе:

фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування;

особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності;

члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Так, тимчасово за періоди з 01.03.2020 по 01.04.2020  не застосовуються штрафні санкції за наступні порушення: несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) ЄСВ; неповна сплата або несвоєчасна сплата суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів); несвоєчасне подання звітності до податкових органів.

Крім того, якщо за несвоєчасне подання звітності вже був накладений штраф, то за повторне порушення, вчинене щодо періодів з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року, штраф не застосовується. Також з 01.03.2020 по 01.04.2020 платникам ЄСВ не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

Вишгородське управління  ГУ ДПС у Київській області