Храмове свято

 

Храмове свято - місцеве свято на вшанування святого чи євангельської події, на пошану яких названо місцеву церкву. В смт Димер храмове свято відмічають 14 листопада на Кузьму-Дем’яна.

Святі Кузьма та Дем’ян – римські лікарі безсрібники, близнюки, святі християнські мученики, покровителі лікарів, аптекарів, фармацевтів, хірургів, зубних лікарів, фізиків, перукарів та медичних відділень. Жива віра та міцна любов до Бога і ближніх робила їх здатними до великих чинів. Талановиті лікарі мали велику славу та шану за безоплатну роботу, за що і були прозвані безсрібниками. Лікували усіх, приділявши особливу увагу бідним. Були піддані тортурам та зазнали мученицької смерті будучи стяті мечем в 303 році в Кирі, там  разом і поховані.

У давні часи Кузьми-Дем'яна особливо чекала молодь: у цей день робили складчину. Дівчата приносили курей, яких різали та готували з них страви, а хлопці — солодощі та напої для дівчат. Це був своєрідний конкурс дівочої кулінарної майстерності. У господарів були свої клопоти - всі вирушали до саду та обкопували на зиму дерева. Господині сплітали у вінки вже добре просушену цибулю-сіянку та вішали на жередку в хаті. Там вона висіла до Явдохи (14 березня). Вважалося, якщо таку цибулю висадити у грядку, то вона не буде стрілкуватися.

18 листопада до храмового свята у Димерському будинку культури, натомість конкурсу дівочої кулінарної майстерності, відбулась святкова концертна програма. Цього разу глядачі насолоджувались «Драйвом по-українськи» від танцівників студії хореографічних мініатюр «ПРОЛІСОК» (керівник Олександра Нетикша) Центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «ДИВОСВІТ» та заслуховували виступи вихованців «ДИВОСВІТу» вокального гуртка «Смайлик» (керівник Ушакова Альона): Кожедуб Вікторії, Стукаленко Ольги, Агаєвої Лізи, Стукаленко Артема; естрадних виконавців студії «MezzoJazz» (керівник Одиницький Сергій): Хоменко Анни, Дорошенко Оксани, Склярук Яни, Сороки Анни; директора Димерської дитячої музичної школи Заводовської Світлани, викладача ДДМШ Заводовського Олександра та учениці ДДМШ Тимошенко Вероніки; жіночого вокального ансамблю «Стежина»(керівник Мехед Олександр) та талановитого жителя селища Віктора Довжука.

Щиро вдячні колективу Димерського будинку культури за постановку та організацію святкового заходу, а всім учасникам за чудові голоси та артистизм виконання, які подарували заряд бадьорості та масу позитиву, отримавши, в свою чергу, гучні оплески та бурхливі овації.   

 

 

 

 

 

 

« повернутися до списку новин

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Логін: *

Пароль: *