Про самовільне випалювання рослинності або її залишків

Шановні громадяни! Димерська селищна рада нагадує, відповідно до ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн) та на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 850-1190 грн.).

Доцільно проводити утилізацію трав’яних залишків. Одним із методів утилізації може бути компостування – розкладення рослинних залишків без доступу кисню з утворенням компосту – однорідної органічної маси, яку можна використовувати в якості добрив. Найбільш цінною характеристикою компосту, як добрива, вважається вміст у ньому великої кількості хімічних елементів, необхідних рослині для життя.

Звертаємось до всіх громадян із проханням не спалювати рослинність та не провокувати виникнення пожеж, які завдають чимало збитків та шкоди, несуть загрозу навколишньому середовищу, становлять небезпеку для життя та здоров’я людей.