Відбулись громадські слухання з питань охорони громадського порядку в смт Димер

На виконання розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації «Про невідкладні заходи щодо забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, належної координації дій органів виконавчої влади у Київській області» та відповідно до затвердженого головою Вишгородської райдержадміністрації плану-календаря проведення громадських слухань 09.08.2017 року о 15:00 у Димерському будинку культури відбулись дані слухання.

У заході взяли участь перший заступник голови Вишгородської РДА Олександр Устименко, начальник управління соціального захисту населення Вишгородської РДА Мідя Лі, заступник начальника Вишгородського відділення поліції Ян Обжелянський, старший дільничний офіцер поліції Володимир Богдан, Димерський селищний голова Леонід Кучерявий, депутати Димерської селищної ради, редакція Вишгородського районного радіомовлення, громада селища.

На початку заходу перший заступник голови Вишгородської РДА Олександр Устименко наголосив, що основне питання даного слухання – громадська безпека на території Димерської селищної ради. У зв’язку з реорганізацією поліції склалась дуже складна кримінальна ситуація на всій території нашої країни, Київська область не стала винятком і саме тому організовано дані зустрічі. Також Устименко О.В. зазначив про невтішну статистику, яка показує, що на дорогах в ДТП людей гине більше ніж на Сході України під час воєнних дій. Саме тому сесією Київської обласної ради прийняті дві програми -  програма розвитку дорожнього руху та його безпеки «Нульова смертність на дорогах Київщини» та обласна цільова комплексна програма профілактики та протидії злочинності у Київській області на 2017-2020 роки «Безпечна Київщина». На даному етапі проводяться роботи по розробці даних програм.

Далі присутні заслухали розповідь заступника начальника Вишгородського відділення поліції Яна Обжелянського про  велику перспективу розкриття злочину по особі-підприємцю, який відбувся пів року тому в смт Димер. Злочинці ідентифіковані, але частина цих людей перебуває за територією України.

Ян Іванович наголосив, що в районний відділ поліції  в середньому надходить 60 звернень на добу і  негативною тенденцією стало розформування Димерського підвідділу Вишгородського відділу поліції, роботу якого найближчим часом заплановано відновити. Також звернувся до місцевої влади з проханням сприяти встановленню відеокамер на території смт Димер та виведення їх на сервер відділу поліції для кращого контролю громадської безпеки.

Продовжились слухання звітом дільничного офіцера поліції Володимира Богдана, в якому він зазначив, що на даний час існують проблеми із розкриттям майнових крадіжок (розкрито лише два випадки крадіжки спортивних велосипедів) та порушується правопорядок людьми у стані алкогольного сп’яніння. За це складаються адміністративні протоколи, притягуються до відповідальності та за призначенням суду відпрацьовують громадські роботи.

Присутні оцінили роботу дільничного офіцера поліції заповнивши анонімні анкети.

У ході заходу обговорювались також проблемні питання недобудови Димерської гімназії, незакінчений ремонт Димерської лікарні, потребу місцевої бібліотеки у фінансовій допомозі, самогоноваріння та незаконну торгівлю на території Димерської селищної ради, розпивання алкогольних напоїв у громадських місцях та інші актуальні питання для життєдіяльності громади, які взяті до уваги та вирішуватимуться спільними діями влади, поліції та громадян.