Масниця відбулася – весна розпочалася

У 2019 році з 4 по 10 березня включно в Україні святкували масничний тиждень – Масницю. В смт Димер свято відзначали 9 березня біля будинку культури.

Масниця символізує «проводи зими» та прихід весни, пробудження природи. В цей день вшановується Сонце, яке несе тепло, тому готують жертовний хліб, схожий на небесне світило – млинець, який є символом цього свята.

Проводили зиму під виконання пісень, розважальних конкурсів та різного роду забав. Весело та радісно зустріли весну, а разом з нею і саму Масляну, яка прийшла зі смачними млинцями, хорошими побажаннями та створила радісний настрій людям.

В той час, коли дорослі тішилися виступами артистів, діти розважались на атракціонах, які працювали під час заходу. Також всі бажаючі мали можливість поласувати солодкою ватою, попкорном та іншими смаколиками. Найспритніші учасники народних гулянь із сакраментального височенного дерев’яного стовпа з колесом на вершині діставали прив’язані різнокольоровими стрічками до нього подарунки. Заключенням свята було традиційне спалення опудала, що символізує даним дійством прощання з зимовою порою та прикликання весни.

Організатори заходу: Димерська селищна рада, Димерський комбінат комунальних підприємств та  Димерський будинок культури дякують всім, хто прийшов розділити радість святкування. Нехай весна принесе тепло, затишок та достаток у кожну домівку.