Порядок поділу майна подружжя при розлученні

Інколи стається так, що подружжя, проживши чимало років разом, має спільну дитину, спільне майно, але вирішує далі жити окремо. Не маючи претензій один до одного люди цікавляться чи можуть вони самостійно розділити майно без звернення до суду та чи впливає на розділ те, з ким живуть діти. А також що робити, якщо члени подружжя все таки не знайшли спільної мови.

Міністр юстиції України Павло Петренко інформує, що для самостійного розподілу майна слід укласти відповідний договір, який треба нотаріально посвідчити. І це є найкращим варіантом, який економить час та зберігає нерви колишніх членів подружжя. Але якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, в такому разі спір може бути вирішений судом. 
За загальним правилом, частки майна дружини та чоловіка у разі поділу є рівними. Однак, це правило не є аксіомою. При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, які мають істотне значення. 
Наприклад, якщо один з подружжя не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, ухилявся від участі в утриманні дітей, приховував заробітки й статки, знищив чи пошкодив спільне майно, суд може збільшити розмір частки на користь другого члена подружжя.

Крім цього,
судова практика свідчить про те, що частка майна дружини або чоловіка може бути збільшена, якщо з ними проживають діти до досягнення повноліття й навіть дорослі, якщо вони є непрацездатними.
Однак, у цьому випадку розмір аліментів, які одержує той з батьків, з ким проживають діти, має бути визнаним недостатнім для забезпечення фізичного чи духовного розвитку дитини, або її лікування.
Також варто враховувати новації законодавства, внесені в рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває, відповідно до яких діти мають право на майно, що є у спільній сумісній власності батьків і дітей.
Якщо виділ на користь дітей майна неможливий, вони мають право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки.

Детальнішу інформацію можна отримати за телефоном контакт-центру системи БПД 0 (800) 213-103 цілодобово та безкоштовно в межах України.

« повернутися до списку новин

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Логін: *

Пароль: *