Щодо підтримки галузі тваринництва в господарствах населення

Шановні громадяни, доводимо до вашого відома, що за програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» з метою збереження та нарощування поголів’я худоби в господарствах населення, у поточному 2018 році у державному бюджеті передбачено спеціальну дотацію, яка надається на безповоротній основі фізичним особам, за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняку великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб у поточному році.

Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняку у розмірі:

• За період утримання молодняку віком від 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову;
  • За період утримання молодняку віком від 5 до 9 місяців – 700 гривень за голову;
  • За період утримання молодняку віком від 9 до 13 місяців – 1 500 гривень за голову.

Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2 500 грн із розрахунку на одну голову молодняку.

Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають за місцезнаходженням господарства до органу місцевого самоврядування копії наступних документів: паспорт великої рогатої худоби, виданий у встановленому порядку, а в разі утримання 10 і більше голів молодняку – виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин; паспорт громадянина України; довідку або договір про відкриття рахунку в банку; документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (крім фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів та зборів і мають відмітку в паспорті).

Зазначені документи приймаються протягом бюджетного року до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження, про що робиться запис у журналі обліку фізичних осіб – власників тварин, форму якого встановлює Мінагрополітики.

Підставою для внесення до журналу обліку фізичних осіб — власників тварин є підтвердження наявності у господарстві заявленого фізичною особою поголів’я молодняку.

Органи місцевого самоврядування на підставі журналу обліку фізичних осіб до 5 травня, до 5 вересня і до 5 грудня (станом на 1 грудня) складають відомість фізичних осіб, які мають право на отримання дотації за молодняк, за формою, встановленою Мінагрополітики, і подають її до департаменту агропромислового розвитку Київської обласної державної адміністрації.